EDS PLUS на Grain storage forum elevator-2021

Захист зерна під час зберігання

Компанія ЄДС Плюс взяла участь у Grain Storage Forum ELEVATOR — найбільшому в Україні аграрному Форумі галузей зберігання, переробки, трейдингу та логістики зернових та надала стенд із презентацією технології «ПРЕВЕНТИВНИЙ ЗАХИСТ ЗЕРНА В ПЕРІОД ЗБЕРІГАННЯ»

По-перше, трохи інформації про самі продукти, і готове інноваційне рішення для боротьби з шкідниками комор. Перший продукт це: К-Обіоль® ЕС25 - інсектицидний засіб контактно-кишкової дії, призначений для знезараження незавантажених складських приміщень, при складській території, зерна від шкідників запасів, а також для контролю комах-шкідників у побуті та на виробництві. Цей продукт є концентратом емульсії та універсальним для приготування робочих розчинів як для обробки зерна так і складів підлогового зберігання, елеваторів, при складській території і самого зерна в потоці. Склад Дельтаметрин, 25 г/л Синергіст піпероніл бутоксид, 225 г/л
Другий продукт K-Обіоль® ULV6 — сучасна піретроїдна формуляція, інсектицид контактно-кишкової дії, призначений для захисту зернових запасів проти широкого спектру шкідників, це готова до використання формуляція, тобто готовий розчин, який фасується в 15 літрові каністри, і використовується виключно для захисту зерна від: зернових довгоносиків (Sitophilus oryzae, S. zeamaіs, S. granarius), зернового хробаками (Rhizopertha dominica), малого борошняного хрущака (T. castaneum), суринамських мукоєда (Oryzaephilus surinamincis), шкідників, завдають значної шкоди врожаю під час зберігання. Склад дельтаметрин, 6 г/л, піпероніл бутоксид, 54 г/л.
Обидва продукти мають у своєму складі, як ви помітили, дельтаметрин – активний проти широкого ряду шкідників запасів. Фото- та термостабільний, майже без запаху, представник групи піретроїдів, тобто синтетичних, створених людиною та максимально наближених до природних інсектицидів. Також до складу обох формуляцій входить піпероніл бутоксид, створений з сасафрасової олії, екстрагованої з кори бразильської пальми. Завдяки синергізму піпероніл бутоксиду посилюється активність діючої речовини, що важливо для уникнення розвитку резистентності шкідників до даного препарату. Крім того, до складу К-Обіоль ULV6 входить розчинник на рослинній основі - ефіру рапсової олії, який забезпечує найкраще прилипання інсектициду до зерна та суттєво знижує запиленість при роботі із зерном.
Для налагодження програми захисту зерна від шкідників комор можна вибрати одну з двох наявних технологій обробки зерна в потоці. Яку саме технологію необхідно вибрати залежить від технічних особливостей кожного окремого підприємства, його потужності та побажань замовника.

На сьогоднішній день є можливість використання технології обробки зерна за допомогою аерозольного обладнання MFK-100L. Саме аерозольний генератор MFK-100L та його аналоги успішно використовуються в Європі для знезараження від шкідників зернових запасів таких культур: пшениця, кукурудза, ячмінь, жито. Превентивна обробка зерна за допомогою аерозольного розпилювача MFK-100L та інсектициду К-Обіоль® 25ЕС дозволяє значно знизити втрати при зберіганні зерна, тримати процес зберігання під контролем, а також має лікувальні властивості, адже залежно від обраної концентрації робочого розчину від 6 до 12 місяців, та знизити ризики фінансових втрат.

Також при інтеграції програми боротьби із зерновими шкідниками можливе використання обладнання насоса дозатора GRUNDFOS DME 8-10, що дає можливість проводити обробку зерна точніше і на швидкості руху зерна по конвеєру від 10 до 170 тонн на годину. Завдяки застосуванню на цьому обладнанні двоконтурної форсунки досягається дрібно-дисперсна крапля з розміром до 20 мкрн. По одному контуру подається робочий розчин К-Обіоль ULV6, по другому контуру подається стиснене повітря, за допомогою якого досягається розбиття краплі робочого розчину разом з діючою речовиною в такій маленькій за своїм діаметром фракції, в свою чергу дуже добре надалі огортає зерно при обробці і огортає зерно з усіх боків.

Саме технологія превентивної обробки зерна за допомогою К-Обіоль 25ЕС, К-Обіоль ULV6 робить цей метод обробки унікальним за своєю сутністю, значущістю та робить його альтернативою фумігації. Крім того превентивний обробіток зерна дає можливість попередити розмноження шкідників та зменшити ризики втрати врожаю, саме на етапі підготовки до зберігання та відвантаження на зберігання, тоді як фумігація, добре розвинена в Україні, це боротьба зі шкідниками, які у зерні вже розмножилися та завдали втрат. Крім того фумігація не дозволяє знищити личинки шкідника в зернівці, в той час, як нанесений на поверхню зернівки К-Обіоль є Контактним, системним інсектицидом, і діє протягом певного часу від 6 до 12 місяців, і як тільки личинка визріває та зрілий шкідник виходить на поверхню зерна він відразу ж гине вступивши в контакт із діючою речовиною К-Обіоль.
Об'єднуючим фактором для ефективної роботи технології для обох методів як на базі машини для аерозольної обробки зерна - MFK-100L (К-Обіоль® ЕС25), так і ультра-трохи-дисперсної обробки за допомогою насоса дозатора DME-8-10 (К- Обіоль® ULV6) є правильне розташування та калібрування форсунки.

Найголовніше при впровадженні технології - форсунки встановлюються в місцях падіння зерна, тобто там, де дуже добре проходить аерація зерна при падінні за рахунок цього досягається повноцінне охоплення зерна плівкою з усіх боків і поступово відбувається нанесення робочого розчину. Крім того, дуже важливим фактором є калібрування обладнання під швидкість руху норії, тобто розраховується необхідна кількість подачі робочої рідини на тонну зерна. Завдяки чому також досягається точне дозування робочого розчину на тонну зерна і дотримується технологічний процес боротьби з шкідниками комори. Будьте впевнені, що з технологією захисту зерна від BAYER все оброблене зерно відповідатиме рівням ГДК за діючими речовинами (дельтаметрин та піперонілбутоксид).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *