Мухи факти

мухи

Факти про мух

Нижче наведено список фактів про мухи, які вам необхідно знати.

1. Домашні мухи живуть на рідкій дієті.

Так, це правильно. Мухи, зазвичай, харчуються рідиною. Чому? Ну як вони влаштовані. Бачите, у них немає ротового апарату, необхідного для пережовування їжі, тому натомість вони мають її пити.

Як харчуються домашні мухи?

Будинок муха викидатиме травні соки на тверду їжу, і ці соки перетравлюють їжу на дрібні шматочки, дозволяючи їм використовувати свій ротовий хоботок, пити їжу.

2. Вони відчувають смак ногами

Як і метелики, мухи можуть відчувати смак їжі ногами!

Все це пов'язано з тим, що смакові рецептори (chemonsensilla) розташовані на їх гомілях і ступнях. Коли муха сідає на смачну їжу, яка може бути чим завгодно, від фекалій тварин до вашого обіду, вони часто будуть блукати навколо, щоб надати своєму наступному їді хороший смак, перш ніж з'їсти його.

3. Домашні мухи випорожнюються … багато

І вони не надто переймаються тим, де вони це роблять!

Як відомо, домашні мухи люблять харчуватися рідиною. Через це їхня травна система може працювати досить швидко, а це означає, що вони часто випорожнюються. Передбачається, що домашні мухи випорожнюються щоразу, коли приземляються, навіть якщо це відбувається під час наступного їди!

4. Вони можуть поширювати низку захворювань.

Через свої звички харчування та розмноження кімнатні мухи контактують з низкою шкідливих бактерій, таких як сальмонела та кишкова паличка. Через це кімнатні мухи часто сприяють поширенню цих бактерій, передаючи їх нам, заражаючи такі речі, як продукти харчування та кухонне начиння.

5. Кімнатні мухи можуть ходити нагору ногами.

Будова домашньої мухи дозволяє їй ходити і переміщатися по більшості поверхонь, незалежно від того, чи вони горизонтальні, вертикальні.

Пов'язано це з тим, що на кожній кінцівці мухи є 2 щільні подушки для ступнів (пульвіли), що містять мікроскопічні волосся, що утворюють клейку речовину, що складається з цукрів і масел, яке забезпечує їм відмінне зчеплення, з поверхнею.

6. Мухи бачать позаду себе.

Правильно, домашні мухи можуть бачити позаду себе, і вся річ у їхніх дивовижних очах.

На відміну від людей, у домашніх мух складні очі. Ці хитромудрі очі забезпечували їм поле зору майже на 360 градусів, що дозволяло їм бачити позаду себе. На відміну від наших очі домашньої мухи не рухаються. Можливість бачити у всіх напрямках дозволяє їм переміщатися, одночасно перебуваючи у пошуках небезпеки.

7. Тривалість життя домашньої мухи не така вже й велика.

У середньому життєвий цикл домашньої мухи триває близько 30 днів, що означає, що вони живуть недовго.

Проте за своє коротке життя їм вдається зробити чимало. Кімнатні мухи можуть відкладати до 500 яєць за життя, які зазвичай збираються партіями від 75 до 150. Таким чином, хоча вони живуть недовго, зараження може швидко виникнути через нові покоління.

8. У домашніх мух чудовий час реакції.

Ви коли-небудь замислювалися, чому так складно пригорнути муху? Що ж, це значною мірою пов'язане з їхньою швидкою реакцією та їхньою спритністю.

Кімнатні мухи здатні обробляти те, що вони бачать і реагувати відповідно з дивовижною швидкістю. Щоб уявити речі у перспективі, наш мозок обробляє близько 60 зображень за секунду, тоді як муха може обробляти близько 250 зображень за секунду

9. Вони мають антисанітарні звички розведення.

Домашні мухи не дуже люблять поспішати до лікарні, щоб народити. Вибраний ними метод теж досить огидний.

Кімнатні мухи відкладають яйця на такі предмети, як фекалії, туші, що гниють, і гниючі фрукти. Чому це? Ну, це в основному для того, щоб дати личинкам щось поїсти, коли вони вилупляться.

10. Самці домашніх мух постійно шукають побачення.

Пам'ятаєте, у Факт No6 ми обговорювали складні очі мухи? Ну, вони також відіграють роль у тому, як кімнатні мухи знаходять собі партнера.

Дослідження показують, що в очах самця мухи є особлива область, яка називається «любовною плямою». Він значною мірою використовується для виявлення та переслідування самок мух. Ця «пляма» знаходиться в дорсофронтальній ділянці їхніх очей. Зазвичай це використовується для виявлення невеликого руху мети, однак самці також використовують його, щоб залишатися «прив'язаними до потенційних партнерів під час повітряного переслідування».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *