Небезпека іксодових кліщів

кліщ на ділянці

Іксодовий кліщ як провести профілактику від шкідника

Зустріч із кровососними, вельми неприємними та небезпечними кліщами підстерігає людину та тварин часто в теплу пору року на природі, на дачі і навіть у міському парку на прогулянці. Комахи виявляють, як правило, свою активність з ранньої весни і до пізньої осені, а пік їх укусів відзначається у квітні-червні.

У цей час відзначається високе зростання популяції кліщів і продовжується до кінця червня, що залежить від погодних умов. Комахи люблять тепло у поєднанні з вологою, але при похолоданні їх резервні запаси харчування помітно виснажуються, і вони гинуть. Слід зазначити, що до кінця вересня все ж таки зустрічаються активні паразити в поодиноких випадках.

Ідеальним місцем проживання кліщів є чагарники у лісі, висока трава на газонах, верхні шари ґрунту та інші місця. На сьогоднішній день у природі найбільш поширеними вважаються понад 10 тисяч видів кліщів. Не всі з них небезпечні для людини і тварин, і мало хто є переносниками багатьох інфекцій, як зворотний кліщовий тиф, піроплазмоз, різні види лихоманки, туляремія та інші. Вони можуть також завдавати непоправної шкоди домашнім вихованцям та сільськогосподарським культурам. Помітити неозброєним оком небезпечного кліща практично неможливо через природне забарвлення. Тому своєчасна обробка місць проживання комах вкрай необхідна.

Особливості будови та різновиди кліщів

Паразити під назвою кліщ мають цільне або розділене довгасте тіло, довжина якого досягає 0,2-3 мм, що залежить від їх виду. Кліщі - безхребетні тварини класу павукоподібних широко поширені по світу, мешкаючи в різних кліматичних умовах. У них є 2 передні пари кінцівок, що становлять ротовий апарат і задні 4 пари придатків, що представляють ніжки. Комахи, що паразитують, живляться соком сільськогосподарських культур і кров'ю живих істот становлять небезпеку живим організмам, будучи переносниками понад 60 захворювань

  • Іксодові різняться на кілька видів: комори, червонотілі, аргасові та панцирні. Це найбільший вид представників, що мають довжину тіла до 2,5 см після кровосмоктування. Тіло вкрите хітинівовим покривом, що складається з кількох щитків. Прикріплюються паразити до тіла на кілька днів або тижнів і після ситості відвалюються. Вони відкладають яйця в кількості 17 тис. штук, личинки можуть смоктати кров у дрібних тварин і потім перетворюватися на дорослі особини. Червонотілий кліщ здатний викликати сильні запалення та виступати переносником лихоманки, передаючи хвороби від тварини до людини. Аргасові кліщі, що мешкають у гніздах тварин та щілинах будівель, відрізняються еластичним покривом. Їхні укуси болісні і сверблячі. Вони здатні розносити зворотний тиф.

Паразити, що передають людині та тваринам інфекційні захворювання, у процесі життєвого циклу проходять кілька стадій розвитку та харчування, у тому числі, у стадії личинки, німфи та дорослої особини. Слід зазначити, що для людини особливо небезпечними є паразити, що відносяться до сімейства іскодових, газових, а також аргасових і червоних. На свійських тварин також паразитують газові кліщі, передаючись до людини. При виявленні кліща на ділянці, бажано скористатися послугами професіоналів нашої компанії та замовити акарицидну обробку.

Знищення кліщів – послуги від професіоналів

Боротьбу з кліщами спеціалісти компанії «ЕДС ПЛЮС» виконують у кілька етапів, починаючи з огляду ділянки, визначення способів знищення та проведення роботи з використанням високоефективних сертифікованих препаратів європейського виробництва. Ми є дистриб'юторами ТОВ «Байєр» в Україні, що вказує на високий професіоналізм працівників та відсутність фальсифікату при обробці будь-яких територій. При проведенні процедур знищення кліщів наші клієнти отримують 100 % гарантії захисту на тривалий час від навали паразитів. Ми рекомендуємо проводити обробку з початку весни, що забезпечить безпеку території на весь теплий сезон. Звертаючись до нашої компанії, ви заощадите час на неприємну роботу, а також звільніться від пошуку відповідних засобів для знищення кліщів. Телефонуйте та замовляйте послуги у будь-який час!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *